Tosiaankin kyllä nykyinen tuote pyyhkii lattiaa 06-07 ajanjaksolla. Cenan vuoden mittainen mestaruuskausi oli tylsääkin tylsempää pidemmän päälle ja SD:n puolella sai tosiaan kestää Great Khalin tapaisia painijumalia.enska kirjoitti:Oliko tuo jokin pseudosarkastinen letkautus, vai mistä ihmeestä on kyse? Ainakin minä olen nimittäin sillä kannalla, ettei WWE ole tarjonnut pitkään aikaan yhtä hyvää settiä kuin tällä hetkellä. Ja 2006- ja 2007-vuodet olivat tosiaan aivan kamalia tapauksia; jotain kertonnee sekin, että vuoden 2006 parhaimmassa matsissa otteli muuan McMahonin Vince ja että vuoden 2007 paras matsi lähetettiin maksu-tv:n sijaan ilmaisessa RAW-jaksossa.Koopatroopa kirjoitti:2006 ja 2007 tuntuvat Attitude Eralta jos verrataan tuohon nykyiseen tasoon.
Yleiset kysymykset
Kuullmma mylsän koulujen opetussuunnitelmaa on muutettua ja seksivalistusvideona näytetään tästälähin HJK-Schalke otteluNo anna kakkua, anna sakkoa, s****na. Hymyile, hymyile oikein. Mä en kestä näitä s****nan mikkihiiriä. KAKS TUOMARIA, KUMPIKIN SANOO, EN NÄHNY!-Harri Ahola
- The Rocker
- Viestit: 3325
- Liittynyt: Ma 20.08.2007 20:54
- Paikkakunta: Parkano
Niin no tuossahan taisi olla sellainen tilanne että vuonna 2007 Shawn Michaels, Triple H, Edge, The Undertaker ja Rey Mysterio olivat loukkaantuneina samaan aikaan. Sitten Chris Benoit kuoli ja suuria määriä nousevia tähtiä (mm. John Morrison ja Kennedy) hyllytettiin steroidien käytöstä. Joten eipä ole ihme että homma meni aika pahasti reisille.takaovi kirjoitti:Tosiaankin kyllä nykyinen tuote pyyhkii lattiaa 06-07 ajanjaksolla. Cenan vuoden mittainen mestaruuskausi oli tylsääkin tylsempää pidemmän päälle ja SD:n puolella sai tosiaan kestää Great Khalin tapaisia painijumalia.enska kirjoitti:Oliko tuo jokin pseudosarkastinen letkautus, vai mistä ihmeestä on kyse? Ainakin minä olen nimittäin sillä kannalla, ettei WWE ole tarjonnut pitkään aikaan yhtä hyvää settiä kuin tällä hetkellä. Ja 2006- ja 2007-vuodet olivat tosiaan aivan kamalia tapauksia; jotain kertonnee sekin, että vuoden 2006 parhaimmassa matsissa otteli muuan McMahonin Vince ja että vuoden 2007 paras matsi lähetettiin maksu-tv:n sijaan ilmaisessa RAW-jaksossa.Koopatroopa kirjoitti:2006 ja 2007 tuntuvat Attitude Eralta jos verrataan tuohon nykyiseen tasoon.
"The only time success comes before work is in the dictionary."
"Legal interpretation takes place in a field of pain and death." -Robert Cover
Blogi (Päivitetty 12.05.2015)
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
"Legal interpretation takes place in a field of pain and death." -Robert Cover
Blogi (Päivitetty 12.05.2015)
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
- Koopatroopa
- Viestit: 494
- Liittynyt: Ti 08.05.2007 17:47
Muistan hyvinkin. Tuo tuolinisku-juttu oli editoitu vain ja ainoastaan Euroopan karsituissa versioissa. Jenkkilän versioissa ei moisia pysäytyksiä ja skippauksia ollut. Ja tuohon aikaan ei todellakaan keskeytetty matseja verenvuodon vuoksi, (Nimeä yksikin matsi tuolta aikakaudelta, joka olisi keskeytetty vahingossa sattuneen verenvuodon vuoksi. Nimenomaan.) hyvänä esimerkkinä Taker vs Khali LMS 2006-vuoden loppukesältä. (Khali sai naamaansa kasan tikkejä tuon matsin jälkeen, ja hänen naama oli muutenkin runnottu aika kivasti matsin jälkeen.) Tuota mainitsemaasi matsin keskeytystä alettiin harrastamaan vasta ihan viime vuosina, kiitos PG:n.ViiZei kirjoitti:Kyllä nykyinen taso on korkeammalla kuin vuosiin. Varsinki Raw ja PPV:t (okei en muita edes katso) ovat olleet todella laadukkaita nyt viime aikoina. Muistatko vielä aikoja, kun ennen tuoliniskua kuva pysäytettiin ja skipattiin eteenpäin tai kuvattiin katsojaa X? Tai kun ottelu melkein keskeytettiin veren vuodon vuoksi? Nimenomaan.Koopatroopa kirjoitti:2006 ja 2007 tuntuvat Attitude Eralta jos verrataan tuohon nykyiseen tasoon.
Ja PPV:iden taso noussut viime aikoina? Toki tämäkin on makuasia, mutta itse pidän tuota väitettä melko naurettavana (December to Dismember oli kyllä surkea, myönnän sen tässä heti, ennen kun kukaan tulee pätemään). Miksikö pidin tuon ajan PPV:istä enemmän? Yksinkertaisesti siksi, koska silloin Raw:lla oli omat PPV:nsä, ja SD:llä omansa (poislukien RR/WM/SS/SS). Tuo vain oli paljon parempi systeemi mm. siksi, että tuossa ajassa kerkesi saada aikaan paljon henkilökohtaisempia ja mielenkiintoisempia feudeja. Nykyisen kaavan mukaisten PPV:den ansiosta midcard- ja tag team -vöiden arvo on tippunut lähes olemattomiin. Ja kyllä, tiedän, että tuo "kaikki PPV:t on kaikkien brändien yhteisiä" -kaava otettiin käyttöön 2007. Tuolloin ei kuitenkaan ollut typeriä gimmick-PPV:itä, kuten TLC, HiaC, Elimination Chamber ja Money in the Bank. Esimerkiksi Elimination Chamber on ainakin omasta mielestäni syönyt Rumblen uskottavuutta ja paljon. On myös jotenkin hölmöä, että samana iltana pidetään kaksi Elimination Chamber -matsia, sillä yleensä ensimmäinen illan aikana käydyistä (SD:n oma) on jäänyt Raw:n EC:n varjoon. Hell in a Cell -matsimuoto taas pitäisi mielestäni olla tulisen ja henkilökohtaisen feudin (esim HHH-HBK, mikäli kaipaat jotain 2006-2007 -aikaväliltä niin heitetään nyt esimerkkinä DX vs McMahons & Big Show Unforgiven 2006:sta) brutaali päätös, eikä mikään kerran vuodessa oteltava gimmick PPV, johon on pakko tunkea muutama HiaC-matsi, ja niissäkään ei sallita bleidausta (omasta mielestäni bleidaus on aina ollut olennainen osa HiaC-matseja).
Myönnän toki, että vuosina 2006-2007 nähtiin paljon paskaakin, kuten Henry ja Khali. Ok, molemmat ovat taidottomia paskoja, ja pyörivät liian suurissa kuvioissa tuohon aikaan (esim Henry mestaruusmatsissa RR06:ssa ja UT:tä vastaan Maniassa). Onneksi nykyään ei kuitenkaan ole mitään tuon kaltaista, vai nautitko oikeasti siitä kun Hornswoggle dominoi tämän vuoden Royal Rumblea Cenan kanssa? Tai vaikkapa siitä, kun Hornswoggle viikko toisensa jälkeen selätti Chavo Guerreron? Tai entäs Khali Kiss Cam? Guest Host -pelleily? (Ok, viimeksi mainittu varmaan toi ratingseja ja julkisuutta jossain määrin, eikä sitä ole enää ihan viime aikoina harrastettu enää, onneksi.) Ja myönnän itse jossain määrin jopa pitäneeni Khali-UT -feudista, kunnia tästä tosin kuuluu Takerille.
Ja tietysti tuo Cenan mestaruuskausi oli puuduttava, tylsä ja pitkästyttävä, mutta se sentään toi mestaruudelle todella paljon arvoa. Batista pyöri myös jatkuvasti ME-kuvioissa juu, mutta eipä muuan käärme tuon ajan Batua sen mielenkiintoisempi ole. (Enkä puhu nyt texasilaisesta käärmeestä.)
Ja McMahon vuoden 2006 parhaassa ottelussa? Tarkoitatko HiaC-matsia Unforgivenistä? Okei, mielipideasia tämäkin (toki tuo matsi oli erittäin hyvä, sitä en kiistä), mutta turhan selvästi yleistit, että juuri tuo olisi paras matsi tuolta vuodelta. Nimittäin itse rankkaisin Cena-Edge TLC:n samaisesta tapahtumasta vuoden parhaaksi.
Vastasin samalla enskan ja takaoven viestiin.
- SkullCrushingFinale
- Viestit: 1527
- Liittynyt: Ma 02.08.2010 15:04
- Paikkakunta: Turku
Aikamoista yleistystä, etkö näe PG-leiman takaa hyviä puolia ollenkaan?Koopatroopa kirjoitti:Onneksi nykyään ei kuitenkaan ole mitään tuon kaltaista, vai nautitko oikeasti siitä kun Hornswoggle dominoi tämän vuoden Royal Rumblea Cenan kanssa? Tai vaikkapa siitä, kun Hornswoggle viikko toisensa jälkeen selätti Chavo Guerreron? Tai entäs Khali Kiss Cam? Guest Host -pelleily?
Uskaltaisin väittää, että tarkoitti WrestleMania 22'n loistavaa HBK-matsia.Koopatroopa kirjoitti:Ja McMahon vuoden 2006 parhaassa ottelussa? Tarkoitatko HiaC-matsia Unforgivenistä? Okei, mielipideasia tämäkin (toki tuo matsi oli erittäin hyvä, sitä en kiistä), mutta turhan selvästi yleistit, että juuri tuo olisi paras matsi tuolta vuodelta. Nimittäin itse rankkaisin Cena-Edge TLC:n samaisesta tapahtumasta vuoden parhaaksi.
Vertasin siis viime vuosiin ja viestini oli että WWE'n nykylinja on huomattavasti parempaa, kuin pari vuotta sitten jolloin PG oli oikeasti törkeää. Nyt sitä hädin tuskin huomaa.Ja tuohon aikaan ei todellakaan keskeytetty matseja verenvuodon vuoksi, (Nimeä yksikin matsi tuolta aikakaudelta, joka olisi keskeytetty vahingossa sattuneen verenvuodon vuoksi. Nimenomaan.) hyvänä esimerkkinä Taker vs Khali LMS 2006-vuoden loppukesältä. (Khali sai naamaansa kasan tikkejä tuon matsin jälkeen, ja hänen naama oli muutenkin runnottu aika kivasti matsin jälkeen.) Tuota mainitsemaasi matsin keskeytystä alettiin harrastamaan vasta ihan viime vuosina, kiitos PG:n.
Big Show ja Kane
Make wrestlingalert rage again
Make wrestlingalert rage again
- The Rocker
- Viestit: 3325
- Liittynyt: Ma 20.08.2007 20:54
- Paikkakunta: Parkano
Jos tarkoitit tuolla jättipostauksellasi sitä aikaa kun WWE:ssä veri roiskui niin miksi et maininnut vaikkapa vuosia 2002 - 2004? Tietysti jos paljon verta ---> hyvä ottelu niin be my guest. Mielestäni 2006-2007 oli nimenomaankin se heikohko aikaväli. Sen jälkeen kun tuli mm. se massiivinen loukkaantumismäärä ja case-Benoit niin WWE päätti lieventää linjaansa. Tämä yhdistettynä lapsiystävällisiin sponsoreihin niin eipä ihme että verta ei enää liiemmin nähdä. Tietysti gimmick ppv:t ovat tyhmiä suurimmaksi osin. Mutta ovathan myös Royal Rumble ja Survivor Series gimmick ppv:tä. Ei kukaan niistä valita. TLC ja EC ppv:t ovat minusta ihan toimivia gimmick tapahtumia. HiaC ja MitB sen sijaan eivät. Mutta aina on jotain paskaa. Deal with it.Koopatroopa kirjoitti:---
"The only time success comes before work is in the dictionary."
"Legal interpretation takes place in a field of pain and death." -Robert Cover
Blogi (Päivitetty 12.05.2015)
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
"Legal interpretation takes place in a field of pain and death." -Robert Cover
Blogi (Päivitetty 12.05.2015)
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
- Koopatroopa
- Viestit: 494
- Liittynyt: Ti 08.05.2007 17:47
En maininnut vuosia 2002-2004, koska tässä vertailtiin nykyaikaa ja vuosia 2006-2007. Ja ei, en tarkoittanut että jokaisessa viikkottaisohjelmassa pitäisi veren roiskua. HiaC, LMS, Hardcore (tai Street Fight/No Hold Barred w/e) ja EC:n kaltaisissa matseissa bleidaaminen tuo todella paljon lisää tunnelmaa matsille.The Rocker kirjoitti:Jos tarkoitit tuolla jättipostauksellasi sitä aikaa kun WWE:ssä veri roiskui niin miksi et maininnut vaikkapa vuosia 2002 - 2004? Tietysti jos paljon verta ---> hyvä ottelu niin be my guest. Mielestäni 2006-2007 oli nimenomaankin se heikohko aikaväli. Sen jälkeen kun tuli mm. se massiivinen loukkaantumismäärä ja case-Benoit niin WWE päätti lieventää linjaansa. Tämä yhdistettynä lapsiystävällisiin sponsoreihin niin eipä ihme että verta ei enää liiemmin nähdä. Tietysti gimmick ppv:t ovat tyhmiä suurimmaksi osin. Mutta ovathan myös Royal Rumble ja Survivor Series gimmick ppv:tä. Ei kukaan niistä valita. TLC ja EC ppv:t ovat minusta ihan toimivia gimmick tapahtumia. HiaC ja MitB sen sijaan eivät. Mutta aina on jotain paskaa. Deal with it.Koopatroopa kirjoitti:---
Elimination Chamber on sinällään hyvä gimmick-PPV, mutta se käydään nykyään väärään aikaan vuodesta, elikkäs Rumblen ja Manian välillä. Mielestäni myös yksi EC-matsi kyseisessä PPV:ssä toimisi paremmin kahden sijaan, kun lähes poikkeuksetta SD:n oma on ollut paljon huonompi, ja molempiin matseihin on tungettu aina se muutama filleri-painija. Yksi todella tasokas EC kovalla starpowerilla > kaksi keskinkertaista EC:tä pienellä starpowerilla.
Edit: Tuli mieleen tuosta enskan McMahon-jutusta, että mielestäni huomattavasti huolestuttavampaa on se, että tämän vuoden Wrestlemaniaa varten parhaiten rakenneltu matsi on kahden selostajan (joista toinen ei ole missään vaiheessa painija ollutkaan) välinen matsi.
Viimeksi muokannut Koopatroopa, Ma 28.03.2011 15:32. Yhteensä muokattu 2 kertaa.
- SkullCrushingFinale
- Viestit: 1527
- Liittynyt: Ma 02.08.2010 15:04
- Paikkakunta: Turku
Kyllä ainakin 2010 SmackDownin Chamber pyyhki lattioita RAW'n vastaavalla. Ja fillereissä on tiedä kannattaako muutamasta puhua, 1-2 korkeintaan. Esimerkiksi tämän vuoden tapahtumassa RAW ja SmackDown yhdistettynä näin vain R-Truthin herrana ilman mahdollisuutta menestykseen main event-tasolla.Koopatroopa kirjoitti:kun lähes poikkeuksetta SD:n oma on ollut paljon huonompi, ja molempiin matseihin on tungettu aina se muutama filleri-painija.
- Darien Fawks
- Viestit: 3765
- Liittynyt: Pe 09.04.2004 15:04
- Paikkakunta: Pääkaupunki
Missä voi lyödä vetoa Wrestlemaniasta? Esimerkiksi William Hillillä, 5 Dime American Sportsbookilla ja Bodog.comilla tämän piti onnistua, mutta ilmeisesti ovat jo sulkeneet veikkauksensa... Missähän voisi veikata??
Edit: Sittenkin 5 Dimessa pystyy vielä veikkaamaan. Sinne vain piti rekisteröityä ensin, jotta näkee kohteet.
Tässä tämänhetkiset kertoimet:
WWE - WrestleMania XXVII - World Heavyweight Championship Match - Georgia Dome - Atlanta, GA
Sun 4/3 101 Edge 4.300
7:00PM 102 Alberto Del Rio 1.204
WWE - WrestleMania XXVII - WWE Championship Match - Georgia Dome - Atlanta, GA
Sun 4/3 103 The Miz 1.769
7:00PM 104 John Cena 1.909
WWE - WrestleMania XXVII - No Holds Barred Match - Georgia Dome - Atlanta, GA
Sun 4/3 105 The Undertaker 1.074
7:00PM 106 Triple H 7.500
WWE - WrestleMania XXVII - Singles Match - Georgia Dome - Atlanta, GA
Sun 4/3 107 Randy Orton 1.357
7:00PM 108 CM Punk 3.000
WWE - WrestleMania XXVII - Singles Match - Georgia Dome - Atlanta, GA
Sun 4/3 109 Jerry Lawler 1.111
7:00PM 110 Michael Cole 6.000
WWE - WrestleMania XXVII - Singles Match - Georgia Dome - Atlanta, GA
Sun 4/3 111 Rey Mysterio 2.250
7:00PM 112 Cody Rhodes 1.606
WWE - WrestleMania XXVII - Six Person Mixed Tag Team Match - Georgia Dome - Atlanta, GA
Sun 4/3 113 Trish Stratus, "Snooki", & John Morrison 1.083
7:00PM 114 Dolph Ziggler, Layla, & Michelle McCool 7.000
WWE - WrestleMania XXVII - United States Championship Match - Georgia Dome - Atlanta, GA
Sun 4/3 115 Sheamus 1.513
7:00PM 116 Daniel Bryan 2.550
Edit: Sittenkin 5 Dimessa pystyy vielä veikkaamaan. Sinne vain piti rekisteröityä ensin, jotta näkee kohteet.
Tässä tämänhetkiset kertoimet:
WWE - WrestleMania XXVII - World Heavyweight Championship Match - Georgia Dome - Atlanta, GA
Sun 4/3 101 Edge 4.300
7:00PM 102 Alberto Del Rio 1.204
WWE - WrestleMania XXVII - WWE Championship Match - Georgia Dome - Atlanta, GA
Sun 4/3 103 The Miz 1.769
7:00PM 104 John Cena 1.909
WWE - WrestleMania XXVII - No Holds Barred Match - Georgia Dome - Atlanta, GA
Sun 4/3 105 The Undertaker 1.074
7:00PM 106 Triple H 7.500
WWE - WrestleMania XXVII - Singles Match - Georgia Dome - Atlanta, GA
Sun 4/3 107 Randy Orton 1.357
7:00PM 108 CM Punk 3.000
WWE - WrestleMania XXVII - Singles Match - Georgia Dome - Atlanta, GA
Sun 4/3 109 Jerry Lawler 1.111
7:00PM 110 Michael Cole 6.000
WWE - WrestleMania XXVII - Singles Match - Georgia Dome - Atlanta, GA
Sun 4/3 111 Rey Mysterio 2.250
7:00PM 112 Cody Rhodes 1.606
WWE - WrestleMania XXVII - Six Person Mixed Tag Team Match - Georgia Dome - Atlanta, GA
Sun 4/3 113 Trish Stratus, "Snooki", & John Morrison 1.083
7:00PM 114 Dolph Ziggler, Layla, & Michelle McCool 7.000
WWE - WrestleMania XXVII - United States Championship Match - Georgia Dome - Atlanta, GA
Sun 4/3 115 Sheamus 1.513
7:00PM 116 Daniel Bryan 2.550
- SkullCrushingFinale
- Viestit: 1527
- Liittynyt: Ma 02.08.2010 15:04
- Paikkakunta: Turku
- Darien Fawks
- Viestit: 3765
- Liittynyt: Pe 09.04.2004 15:04
- Paikkakunta: Pääkaupunki
Ei noita kertoimia sinällään voi toisiinsa vertailla. Perustuvat kuitenkin ensinnä vedonlyöjätoimiston asettamiin kertoimiin ja sitten pelaamisen mukaan muokkautuneisiin kertoimiin. Kyllä minä tuossa silti selvän logiikan näen.SkullCrushingFinale kirjoitti:Parissa kohtaa aikas mielenkiintoset kertoimet. Rhodesilla paremmat saumat lyödä Mysterio kuin Cenalla Miz?
Cenan voitto Mizistä ei hyödytä ketään. Mizin voitto puolestaan toisi hänelle huimasti lisää uskottavuutta. Jos Rock sekaantuisi, kostaisi hän ennemmin Cenalle kuin Mizille.
Rhodesinkin tapauksessa Mysterion voitosta ei olisi hyötyä. Mysterio voitti jo viimeksi.
Itse uskon noihin kertoimiin hyvinkin vakaasti. Olen jokaisesta samaa mieltä paitsi Edgen tappiosta Del Riolle. Koska Cena todennäköisesti tulee häviämään, tulee Edge todennäköisesti voittamaan. Edgen voittoon ei uskota, joten WWE voi hyvinkin yllättää. Del Rion uhot kävivät toteen jo Rumblessa, eikä hänen vielä tarvitse tosiaankaan voittaa vyötä; ei etenkään Wrestlemaniassa. Hänen uransa ei tarvitse huipentua näin aikaisin. Edge siis voittanee, jonka jälkeen Del Rio ja Christian saavat taistella ykköshaastajuudesta.
- The Rocker
- Viestit: 3325
- Liittynyt: Ma 20.08.2007 20:54
- Paikkakunta: Parkano
"The only time success comes before work is in the dictionary."
"Legal interpretation takes place in a field of pain and death." -Robert Cover
Blogi (Päivitetty 12.05.2015)
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
"Legal interpretation takes place in a field of pain and death." -Robert Cover
Blogi (Päivitetty 12.05.2015)
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
- SkullCrushingFinale
- Viestit: 1527
- Liittynyt: Ma 02.08.2010 15:04
- Paikkakunta: Turku
Uskaltasin veikata toista 1-2-3 Kidiksi.The Rocker kirjoitti:http://kuvaton.com/browse/17530/doing_i ... #kommentit
Mikä tapahtuma? Ketkä painijat?
Siinä sadan fanin paikeilla kulkee varmaan keskiarvo. Tämä voi tosin vaihdella melko rajustikin, sillä esimerkiksi Talvisota IV'ssä Kaivohuone oli aivan tupaten täynnä, saattoi mennä jopa yli 300 katsojan silloin.McAngle kirjoitti:Miten paljon noissa FCF:än tapahtumissa yleensä on porukkaa katsomassa?
Tuollahan tuo on jo kommenteissa ihan selvästi kerrottu jonkun asiantuntijan toimesta.SkullCrushingFinale kirjoitti:Uskaltasin veikata toista 1-2-3 Kidiksi.The Rocker kirjoitti:http://kuvaton.com/browse/17530/doing_i ... #kommentit
Mikä tapahtuma? Ketkä painijat?
DesPKP kirjoitti:Keittomies00, näyttäs että Hogan ja sitten toinen ois Brett Hart... En oo kyllä varma
If <s>God</s> Vince has a masterplan, that only he understands?
Trisu kirjoitti:Kratos on kyllä ihana badass.![]()
![]()
- MR.Off Topic
- Viestit: 3971
- Liittynyt: Ke 22.08.2007 17:34
- Paikkakunta: GODLAND
Katselin tuossa vähän aikaa sitten Joey Ryanin ja Super Dragon 60 minuutin Ironman ottelun, jossa toinen ärsyttävistä selostajapainijoista kertoi jostain suhtkoht hauskan kuuloisesta Ironman ottelusta. Ottelu oli päätynyt tulokseen 18-17, jossa voittanut oli ollut jo 17-0 häviöllä. Jos selityksestä oikein ymmärsin, niin voittanut oli lopussa hakannut tuolilla toisesta tajun kankaalle ja selättänyt tämän 18 kertaa peräkkäin. Selostuksista ei kuitenkaan mielestäni selvinnyt, että ketkä ottelussa ottelivat ja missä ja milloin tämä on tapahtunut. Missä kysymyksellä tarkoitan lähinnä promootiota.
- Phenomenon
- Viestit: 1971
- Liittynyt: Pe 15.02.2008 11:35
- Paikkakunta: Itä-Helsinki
Tarkoitatko WCW:n kuuluisaa Warrior vs. Jeff Jarrett ottelua vuodelta 1998?
Warrior vs. Hollywood Hogan feudin aikana nähtiin myös surullisen kuuluisa 60 minuutin Iron Man ottelu, jossa kohtasivat Warrior ja Double J. Kehän edustalla oli lähemmäs 100 vartijaa, jotka estivät nWo:n painijoiden sekaantumisen tähän otteluun. Warrior johti Jarrettia 17-0 ottelun lopussa, mutta joutui Scott Hallin sähkötainnuttimen uhriksi. Miten Hall sitten pääsi kehään jonka edusta oli erittäin vartioitu? Tyyliin STING! Hall grillasi Warriorin kiveksiä yleisön buuauksista huolimatta. Lopulta Hall asetti Jarrettin Warriorin päälle ja loppu on historiaa.
Tämä on niitä WCW:n kauheimpia otteluita, en suosittele katsomaan.
Warrior vs. Hollywood Hogan feudin aikana nähtiin myös surullisen kuuluisa 60 minuutin Iron Man ottelu, jossa kohtasivat Warrior ja Double J. Kehän edustalla oli lähemmäs 100 vartijaa, jotka estivät nWo:n painijoiden sekaantumisen tähän otteluun. Warrior johti Jarrettia 17-0 ottelun lopussa, mutta joutui Scott Hallin sähkötainnuttimen uhriksi. Miten Hall sitten pääsi kehään jonka edusta oli erittäin vartioitu? Tyyliin STING! Hall grillasi Warriorin kiveksiä yleisön buuauksista huolimatta. Lopulta Hall asetti Jarrettin Warriorin päälle ja loppu on historiaa.
Tämä on niitä WCW:n kauheimpia otteluita, en suosittele katsomaan.
Phe-no se on, sai hän suosion
fanilauma perässänsä on jo loputon
Mah-do-ton, ownausputki on
nörttejä lakos, voimansa on rajaton
fanilauma perässänsä on jo loputon
Mah-do-ton, ownausputki on
nörttejä lakos, voimansa on rajaton
- SkullCrushingFinale
- Viestit: 1527
- Liittynyt: Ma 02.08.2010 15:04
- Paikkakunta: Turku
Ei v***u. Just meinasin heittää läpällä, että kuulostaa ihan WCW-idealta.Phenomenon kirjoitti:Tarkoitatko WCW:n kuuluisaa Warrior vs. Jeff Jarrett ottelua vuodelta 1998?
Edit. Ei kyllä löydy matsista sitten mitään tietoa/materiaalia. Lankesinko trolliin?
Viimeksi muokannut SkullCrushingFinale, Su 10.04.2011 22:05. Yhteensä muokattu 1 kertaa.
- Captain Charisma
- Viestit: 1011
- Liittynyt: Ke 10.03.2004 15:15
- Nickeldeon
- Viestit: 589
- Liittynyt: To 25.10.2007 11:17
- Paikkakunta: Oulu
- Phenomenon
- Viestit: 1971
- Liittynyt: Pe 15.02.2008 11:35
- Paikkakunta: Itä-Helsinki
Kyllä. Only in WCW.Nickeldeon kirjoitti:Warrior oli johdossa 17-0, mutta Jarrett voitti lopulta matsin 18-17?!
Ottelua ei nopealla googletuksella löytynyt ainakaan youtubesta, video.googlesta tai dailymotionista.
Mutta mikäli jollain on tunnukset Xtreme Wrestling Torrentsiin niin sieltä voi ladata suuresta Nitro paketista episodin päivämäärällä 26_oct_1998.
Kiva fakta muuten on, että Nitro löi tuolloin RAW:n ratingseissa 5.1/4.5.
Phe-no se on, sai hän suosion
fanilauma perässänsä on jo loputon
Mah-do-ton, ownausputki on
nörttejä lakos, voimansa on rajaton
fanilauma perässänsä on jo loputon
Mah-do-ton, ownausputki on
nörttejä lakos, voimansa on rajaton
- Phenomenon
- Viestit: 1971
- Liittynyt: Pe 15.02.2008 11:35
- Paikkakunta: Itä-Helsinki








