Kaikkea yleistä showpainiin liittyvää. Yritetään kuitenkin pysyä asiallisessa keskustelussa.
-
Saimou
- Moderaattori
- Viestit: 1459
- Liittynyt: Ke 10.11.2004 22:51
- Paikkakunta: Vasa
Viesti
Kirjoittaja Saimou » Su 23.10.2011 11:03
Nigel McGuinness: isokokoinen, badassin näköinen, heelinä erinomainen puhuja, yksi indyjen parhaista kehässä, ns. total package. Kerran (allekirjoittaneen mielestä) ROH:n top prospect WWE-glooriaan. Developmental-diili yhdessä Bryan Danielsonin kanssa, kaatuu lääkärintarkastukseen. TNA iskee välittömästi mahdollisuuteensa ja "Desmond Wolfe" debytoi ME-kaliiberin heelinä. Tulee Hogan, tulee American Made Abyss, tulee Desmond the Jobber. Mystiset terveysongelmat joista vaietaan, hepatiittia huhutaan, katoaa lähes vuodeksi. Takaisin ROHiin selostajaksi, ja nyt paluu kehään. Tosin vaikuttaa "one off" vedolta jossain pikkupromootiossa:
PWInsider kirjoitti:Ohio's Heartland Wrestling Association announced today that Nigel McGuiness will return to the ring at their 11/12 event in Hamilton, Ohio at the Great Miami Event Center.
It will be the first in-ring appearance by McGuinness since the summer of 2010, when he was sidelined with an undisclosed health issue. At the time, he was working for TNA as Desmond Wolfe. Following his TNA release, he returned to Ring of Honor, where he serves as one half of their announcing team with Kevin Kelly.
Nigel will also host a training camp earlier in the day for $30. Contact for camp is
training@hwaonline.com.
-
MR.Off Topic
- Viestit: 3971
- Liittynyt: Ke 22.08.2007 17:34
- Paikkakunta: GODLAND
Viesti
Kirjoittaja MR.Off Topic » Su 23.10.2011 11:10
No sanotaan nyt, että kyllä ROH TV:ssä myös kiusoiltiin sillä, että Nigel kävisi fyysiseksi kehässä. Ken tietää, vaikka hän olisi lopulta päässyt noista mystisistä terveysongelmista eroon tai olisi ainaki pääsemässä eroon. Toivottavasti palaa jossain vaiheessa kehiin ihan kokonaan, sillä itse olen ainaki aivan järjetön McGuinness mark.
-
Merovingi
- Viestit: 2898
- Liittynyt: Ma 06.03.2006 18:31
- Paikkakunta: Rovaniemi
Viesti
Kirjoittaja Merovingi » Ti 25.10.2011 00:28
411mania.com kirjoitti:On Friday, November 11th, 2011 in Watertown, NY will begin the Nigel McGuinness Retirement Tour. This is Night 1 of the the Nigel McGuinness Retirement Tour. After 15 months out of the ring Nigel McGuinness steps back into the ring, into a 2CW ring, at 2CW's Eleventh Hour in Watertown, NY on Friday, November 11th, 2011 at 8 p.m. Nigel has decided to do a so...me shows as a part of Retirement Tour in the months of November and December, 2011 and 2CW is lucky enough to be part of this great honor. So on Friday, November 11th in Watertown, NY … come out and see Nigel McGuinness, one of the sports greatest competitors, one last time, and let's show him the respect he truly deserves. He has asked to specifically work with Eddie Edwards and 2CW management has granted him his request. So it is official : Nigel McGuiness vs Eddie Edwards live on 11/11/11 in Watertown, NY. Please visit 2cwwrestling.com for all event and ticket information.
Nigel ei siis palaa pysyvästi kehäköysien sisäpuolelle vaan ottelut ovat osa hänen eläköitymiskiertuettaan. Ura on siis näiden otteluiden jälkeen ohi.
hevosen k**pä
-
MR.Off Topic
- Viestit: 3971
- Liittynyt: Ke 22.08.2007 17:34
- Paikkakunta: GODLAND
Viesti
Kirjoittaja MR.Off Topic » Ti 25.10.2011 00:35
Merovingi kirjoitti:411mania.com kirjoitti:On Friday, November 11th, 2011 in Watertown, NY will begin the Nigel McGuinness Retirement Tour. This is Night 1 of the the Nigel McGuinness Retirement Tour. After 15 months out of the ring Nigel McGuinness steps back into the ring, into a 2CW ring, at 2CW's Eleventh Hour in Watertown, NY on Friday, November 11th, 2011 at 8 p.m. Nigel has decided to do a so...me shows as a part of Retirement Tour in the months of November and December, 2011 and 2CW is lucky enough to be part of this great honor. So on Friday, November 11th in Watertown, NY … come out and see Nigel McGuinness, one of the sports greatest competitors, one last time, and let's show him the respect he truly deserves. He has asked to specifically work with Eddie Edwards and 2CW management has granted him his request. So it is official : Nigel McGuiness vs Eddie Edwards live on 11/11/11 in Watertown, NY. Please visit 2cwwrestling.com for all event and ticket information.
Nigel ei siis palaa pysyvästi kehäköysien sisäpuolelle vaan ottelut ovat osa hänen eläköitymiskiertuettaan. Ura on siis näiden otteluiden jälkeen ohi.
Itselle tämä tulee kyllä varsin surullisena uutisena. Nigel oli yksi suurimmista indysuosikeistani, että aikanaan TNA:ssa suuri markitukseni kohde. Hyvin lähelle AJ:n kanssa samaa tasoa ja on todella harmittavaa, että Nigel nyt päättää lopettaa virallisesti. Mies oli kuitenki melkeinpä täydellinen pakkaus. Respectit kyllä itseltä herralle tippuu.
-
What
- Viestit: 3066
- Liittynyt: To 20.07.2006 13:07
- Paikkakunta: Rivers Mouth
Viesti
Kirjoittaja What » Ti 25.10.2011 01:01
Nigelin kohtalo on kyllä surullinen. Kaksi vuotta sitten olisin voinut lyödä vähäisen maallisen omaisuuteni vetoa miehen supertähteyden puolesta. Oikeastaan ainoa indyissa maineensa luonut painija, jota oikein toden teolla fanitan.
-
Show_Stopper
- Viestit: 1353
- Liittynyt: Pe 15.09.2006 15:46
Viesti
Kirjoittaja Show_Stopper » To 08.03.2012 21:38
Nigel on kerännyt eläköitymiskiertueensa videolle ja on nyt aikeissa julkaista matskusta täysverisen dokumentin, jos vaan saa kokoon tarvittavat rahat. Hyvin on lähtenyt käyntiin mutta vielä on matkaa, käykääpä siis lahjoittamassa:
Katsokaa tietenkin video ja lukekaa läpi detaljit. Itse tuli kymppi heitettyä, paremmassa tilanteessa olisin mielelläni enemmänkin kantanut kekoon. Kiitokset ja nimmarit sieltä tulossa.
JDub kirjoitti:Cock_Sucker sopisi kyllä sinulle paremmin..
-
MR.Off Topic
- Viestit: 3971
- Liittynyt: Ke 22.08.2007 17:34
- Paikkakunta: GODLAND
Viesti
Kirjoittaja MR.Off Topic » To 08.03.2012 22:07
Show_Stopper kirjoitti:Nigel on kerännyt eläköitymiskiertueensa videolle ja on nyt aikeissa julkaista matskusta täysverisen dokumentin, jos vaan saa kokoon tarvittavat rahat. Hyvin on lähtenyt käyntiin mutta vielä on matkaa, käykääpä siis lahjoittamassa:
Katsokaa tietenkin video ja lukekaa läpi detaljit. Itse tuli kymppi heitettyä, paremmassa tilanteessa olisin mielelläni enemmänkin kantanut kekoon. Kiitokset ja nimmarit sieltä tulossa.
Pitää kyllä itekkin lahjottaa tuonne hiukan rahaa. Luultavasti tuo 35 dollaria lähetän, koska dokumentin ottaisin mielelläni fyysisessä muodossa. Voi olla, että tilitietojen katsomisen jälkeen lähetän vain tuon 20, mutta katellaan. Muuten varsin hauskoja nuo isompien summien lupaukset, mitä Des tekee.

Tommonen t-paita ois myös kiva, mutta pitäis turhan paljon lahjoittaa.
-
SkullCrushingFinale
- Viestit: 1527
- Liittynyt: Ma 02.08.2010 15:04
- Paikkakunta: Turku
Viesti
Kirjoittaja SkullCrushingFinale » To 08.03.2012 23:05
Show_Stopper kirjoitti:Nigel on kerännyt eläköitymiskiertueensa videolle ja on nyt aikeissa julkaista matskusta täysverisen dokumentin, jos vaan saa kokoon tarvittavat rahat. Hyvin on lähtenyt käyntiin mutta vielä on matkaa, käykääpä siis lahjoittamassa:
Katsokaa tietenkin video ja lukekaa läpi detaljit. Itse tuli kymppi heitettyä, paremmassa tilanteessa olisin mielelläni enemmänkin kantanut kekoon. Kiitokset ja nimmarit sieltä tulossa.
Melkeinpä voisin itsekin viikon päästä lahjoittaa jotain kun palkat taas iskevät sisään.
-
MR.Off Topic
- Viestit: 3971
- Liittynyt: Ke 22.08.2007 17:34
- Paikkakunta: GODLAND
Viesti
Kirjoittaja MR.Off Topic » Pe 09.03.2012 18:11
Ihan mielenkiintoisena seikkana haluan sanoa, että Nigel on melkein jo saanut rahasumman kasaan. 22,000 dollaria nimittäin on jo lahjoitettu. Suurin summa mikä tällä hetkellä on lahjoitettu on 2,500 dollaria. Itsellä vielä pistämättä rahat, mutta eiköhän ne tässä illemmalla tule heitettyä tuonne.
-
MR.Off Topic
- Viestit: 3971
- Liittynyt: Ke 22.08.2007 17:34
- Paikkakunta: GODLAND
Viesti
Kirjoittaja MR.Off Topic » La 17.03.2012 11:03
Nigelin blogi
Varsin mielenkiintoista ja koskettavaa luettavaa. Tuosta tosin jää sellainen kuva, että Nigel jopa voisi jatkaa painimista niin halutessaan, mutta on ilmeisesti vain päättänyt, että nyt on aika heittää bootsit naulaan. Miehen suurena fanina toki haluaisin nähdä miestä taas kerran, mutta toisaalta osaan kunnioittaa miehen päätöstä. Nigelin elämäntarina on kyllä melko surullinen.